Postele, postel

Postele od předních českých i zahraničních výrobců v hodné do všech typů interiérů a ložnic jsme vzhledem k obrovskému množství rozdělili do přehledných kategorií.

Postel můžete vybírat nejen v kategoriích rozdělených podle použitého materiálu, například kovové, čalouněné, dřevěné, ale také podle specifických vlastností jako jsou například postele s úložným prostorem, patrové, palandy, dětské postýlky.

Pokud si nebudete vědět rady s výběrem vhodné postele, nebo budete mít dotaz, neváhejte nás kontaktovat telefonicky, případně emailem.

Dřevěné postele z masivu
Dřevěné postele z masivu
Zvýšené postele s úložným prostorem
Zvýšené postele s úložným prostorem
Postele s úložným prostorem
Postele s úložným prostorem
Patrové postele, palandy
Patrové postele, palandy
Čalouněné postele
Čalouněné postele
Kovové postele
Kovové postele
Rozkládací postele
Rozkládací postele
Postele z lamina a dýhy
Postele z lamina a dýhy
Postele kov a dřevo
Postele kov a dřevo
Jednolůžka
Jednolůžka
Dvojlůžka
Dvojlůžka
Dětské postele
Dětské postele
Levné postele
Levné postele
Postele AKCE
Postel s úložným prostorem

Jak si vybrat tu správnou postel

Jak si vybrat tu správnou postel a naco při výběru nezapomenout

Postel je jedním z nejdůležitějším prvků ložnice, proto by měla mít při výběru nábytku do ložnice prioritu. Když si špatně vybereme skříně, nebo komody, není to tak zásadní, jako když si vybereme nesprávnou postel. Když si vybereme postele malou, krátkou, s nízkou lehací plochou, případně s nekvalitní konstrukcí, nejen že se dobře nevyspíme, ale můžeme si poškodit také zdraví.

Prvním z parametrů, který je zásadní a výrazně ovlivňuje pohodu při spánku je správná velikost postele. Pokud kupujeme jednolůžko, délka lůžka musí být větší o 24 – 30 cm. Pokud kupujete manželskou postel, její délka se řídí výškou vyššího z partnerů a k jeho výšce se přičítá opět 24 – 30 cm. Co se týká šířky lůžka, doporučujeme alespoň 80 cm pro jednolůžko a minimálně 160 cm pro dvoulůžko. Jednoduché pravidlo zní (čím širší, tím lepší).

Druhým z důležitých parametrů je výška ložné plochy postele. Výška ložné plochy ovlivňuje nejen schopnost odvětrávání postele přirozenou cirkulací vzduchu (zajištění tak dobré hygieny lůžka), ale také pohodlnost při vstávání. Na trhu se můžete setkat jednak s postelemi, které mají nastavitelnou výšku ložné plochy v rozsahu cca do 10 cm, ale také s postelemi, které mají záměrně zvýšenou výšku. Tyto postele mávají také označení senior a jsou vhodné pro všechny, kteří vyžadují snadnější vstávání. Výšku ložné plochy ovlivňuje nejen sama konstrukce postele a výška bočnice (patky pod rošty), ale také výška rámu roštu v součtu s výškou matrace. Pokud Vám výška stávající postele nevyhovuje, můžete této problém částečně vyřešit zakoupením vysoké matrace. Na trhu jsou dostupné zdravotní matrace i s výškou  25 cm.

Dalším z parametrů ovlivňujícím pohodu při spánku je stabilita rámu postele. Jeden z parametrů, který je důležité sledovat při výběru postele je síla bočnic a materiál, ze kterého je postel vyrobena. Pokud kupujete levnou postel, tloušťka bočnic a čela postele bude cca 2 cm, což nezaručuje dlouhodobě dobrou stabilitu. U kvalitních postelí z masivu se šířka materiálů pohybuje od 2,5, až ke 4 cm. Robustnost a síla materiálu u těchto postelí je více než dostačující a takováto postel Vám bude dlouhodobě spolehlivě sloužit.

Často opomíjeným parametrem je řešení úložných prostor v ložnici. Pokud máte dostatek místa v ložnici, nemusíte vybírat postele a dvojlůžka s úložnými prostory. Pravdou však je že většina nových bytů nabízí poměrně malou plochu ložnice a výběr postele a řešení úložného prostoru tomu musíme přizpůsobit.
Úložný prostor pro dvojlůžko i jednolůžko může být řešen šuplíky, které se zasouvají z bočních stran postele, ale také praktickými výklopnými rošty. Pokud máte prostor kolem postele pro vysouvání šuplíků jedná se o levnější variantu řešení úložných prostor. Pokud  však máte kolem postele málo místa, ať z důvodu umístění skříní, nebo dalšího ložnicového nábytku, výklopné rošty představují nenahraditelné řešení. V současnosti se setkáte s výklopnými rošty, které se vyklápějí z bočních stran dvojlůžka, nebo také z čelní strany postele. Toto řešení úložného prostoru představuje dražší variantu a ne všichni výrobci postelí toto řešení nabízejí. Pro usnadnění orientace jsme vytvořili kategorii postele s úložným prostorem, kde si řešení úložného prostoru u všech uvedených modelů můžete nakonfigurovat.

Posledním z parametrů je samozřejmě design a vzhled postele. Postel a ložnice musí být nejen kvalitní a praktická, ale také se nám musí líbit. Ložnice a postel pořízená před řadou let již dneska nevyhovuje nejen po stránce praktické, ale také po stránce estetické. Díky naši specializaci najdete v našem sortimentu, nejen výrobky od kvalitních a prověřených výrobců, ale také postele z různých materiálů a v řadě provedení. Sortiment pravidelně doplňujeme o novinky, které jsou dostupné nejen na českém trhu, ale také v zahraničí.

Jsme přesvědčeni že v našem sortimentu si nejde to své nejen zákazník preferující klasickou postel z dřevěného masivu, ale také zákazník hledající originální a designově špičkové řešení. Samozřejmostí jsou dětské patrové postele, ručně kované kovové postele a postele čalouněné.

Pokud si nebudete vědět rady s výběrem postele, matrace, roštu do postele, nebo požadujete atypické řešení, rádi Vám poradíme.

Rorkládání tandemové postele

Na videu můžete zhlédnou širokou variabilitu rozkládání tandemových postelí, které najdete v oddělení rozkládací postele. Postele s touto variabilitou mají v názvu označení TANDEMOVÉ.

Objednávky po telefonu
Doprava Zdarma
Dotazy

Aktuality

 • Rozkládací postele Tandem

  Chytré rozkládací postele TANDEM nejen pro hosty.

  Rozkládací postele (tandemové postele) jsou vhodné nejen pro přespání hostů, ale také jako plnohodnotné rozkládací postele pro každodenní spaní. Tyto postele lze rozložit do velikosti 170x200 cm, což představuje pohodlné dvojlůžko pro dva.

   
 • Bílá kožená postel s úložným prostorem

  Bílá kožená postel s úložným prostorem ve které se snoubí praktičnost se zářivou bílou barvou.

  Pokud hledáte bílou postel s úložným prostorem dvoulůžko, tak si prohlédněte postel ROSMARINA 02.

   
 • Kovaná postel

  Ručně kované postele s nádechem klasiky i v modernějším pojetí.

  Ručně kovaná postel, ve které se spojuje tradiční kovářské řemeslo v kombinaci s krásnými tvary designérů se může stát dominantovu i Vaši ložnice. Představujeme kované postele od předního českého výrobce s dlouholetou tradicí, z jehož postelí vyzařuje řemeslo, tradice a kvalita zpracování.